Skip to main content

Teritorijų

Priežiūra

Dažnai susodinus augalus ir įrengus veją žmonės nežino kaip pasirūpinti jų priežiūra. Pagrindinė aplinkos priežiūra vyksta pavasarį, kada po žiemos pasimato, kiek ir kokie augalai yra nukentėję. Stipriai nukentėjusius augalus gali tekti net ir išpjauti. O nesunkiai sužalotus arba apšalusius augalus užteks tik apkarpyti arba apgenėti. Pavasarį labai svarbu visus augalus patręšti tinkamomis trąšomis. Augalai geriausiai įsisavina trąšą jų vegetacijos metu:

  • Spygliuočiai vegetuoja balandžio mėnesio pabagoje ir gegužės mėnesio pradžioje;
  • Lapuočiai – balandžio mėnesį.

Spygliuočiams augalams reikalingas azotas (N), fosforas (P), kalis (K), o būtiniausi elementai – magnis (Mg), siera (S) ir boras (B). Jei trūksta šių trijų elementų, gali ruduoti ir kristi spygliai. Lapuočiams ypatingai reikalingi šie makroelementai – azotas (N), fosforas (P), kalis (K), kalcis (Ca), magnis (Mg) ir siera (S). Geležies (Fe), vario (Cu), cinko (Zn), silicio (Si), mangano (Mn) ir boro (B) – reikia visai nedaug.

Taip pat reikia atsižvelgti ir į veją, kuri po žiemos gali būti vietomis pageltusi. Ją reikia patręšti, o jei stipriai sutankėjusi – ir aeruoti. Veją galima tręšti kelių rūšių azoto trąšomis – amonio salietra, amonio sulfatu, kalcio salietra ir natrio salietra. Šios trąšos greitai ištirpsta ir veja jas greitai pasisavina. Pasikeičia vejos spalva ir pradeda sparčiau augti. Vejas reikėtų tręšti gegužės mėnesio pabaigoje, liepos mėnesio pirmoje pusėje ir rugpjūčio menesio pabaigoje arba rugsėjo mėnesio pradžioje. Dekoratyvinės vejos – 2-3 kartus per sezoną. O sportinės vejos tręšiamos 3-4 kartus per sezoną.

Taipogi labai yra svarbu sodą paruošti žiemai. Mažiau atsparius augalus reikia apsukti agroplėvele arba uždengti eglių, pušų šakomis, kad nenušaltų. Dažnai tokie augalai kaip kukmedis, buksmedis ir Lausono puskiparisiai žiemą nuruduoja nuo rytinės saulės. Todėl juos, jei esate pasodinę atviroje vietoje, būtina apsukti agroplėvele.