Skip to main content

Vejų

Įrengimas

Prižiūrėta veja – tai gražios aplinkos pagrindas Jūsų sodyboje, kieme ar įmonėje. Gražios vejos įrengimas yra nelengvas ir daug laiko atimantis aplinkos želdinimo procesas. Tačiau tam, kad veja būtų graži, vien derlingos žemės ir geros sėklos neužtenka. Prieš įrengiant veją reikėtų apsvarstyti laistymo sistemų ir apšvietimo poreikį.

Būtina atsižvelgti į Jūsų esamos žemės kokybę:

  • Jei tai yra stiprus priesmėlis arba smėlis – Jums reikėtų žemę maišyti su moliu, nes smėlyje vanduo nėra sulaikomas;
  • Jei tai yra molinga vieta – veja turėtų augti pakankamai gerai, tačiau bus sunku žemę išlyginti, suformuoti nuolydžius taip pat šioje žemėje gali laikytis vanduo. Todėl tokią žemę reikėtų maišyti su smėliu ir daryti drenavimo sistemas.

Pati geriausia žemė vejai yra lengvas priesmėlis arba priemolis. O jei yra galimybė, tai juodžemis arba kompostinė žemė (perpuvusi žolė ar kitos organinės atliekos). Šiose žemėse pasėta veja turėtų augti gražiai ir nekaprizingai.

Svarbu seną žolę nupurkšti herbicidais (cheminės medžiagos, skirtos naikinti piktžolėms: „Roundup“ arba „Dalgis“). Šios cheminės medžiagos veikia apie 2 savaites. Po to galima pradėti ruošti dirvą sėjimui:

  • Išlyginti nuolydžius;
  • Surinkti grumstus, akmenis, šaknis;
  • Suvoluoti;

Paruošus dirvą, galima pradėti sėti, įterpti sėklą ir trąšą į žemę. Po to dar kartą gerai suvoluoti. Sėkla sudygsta per 2-3 savaites, per tą laiką dirva turi būti tinkamai laistoma. Laistyti smulkiais lašais, žiūrėti, kad sėklos neišplautų vanduo.