Skip to main content
Veja

Ruloninė Veja – Privalumai

By 26 spalio, 20239 liepos, 2024No Comments

Ruloninė veja yra puiki galimybė suteikti jūsų žemei tvarkingą ir žalią išvaizdą per trumpą laiką. Ją galima įrengti bet kuriuo metu nuo pavasario iki vėlyvo rudens, ir rezultatas bus akimirksniu matomas.

Ruloninės Vejos įrengimas

Telefonas: +370 611 45542

Kas yra ruloninė veja?

Ruloninė veja yra iš anksto paruošta veja, kurią galima greitai ir lengvai įrengti jūsų sode ar kieme. Ji auginama specialiose ūkiuose ir atvežama į jūsų vietą jau paruošta naudoti. Ruloninė veja yra supakuota į patogius rulonus, kuriuos galima tiesiog išvynioti ir įdėti į reikiamą vietą.

Kodėl verta pasirinkti ruloninę veją?

Ruloninė veja turi daugybę privalumų, dėl kurių ji tampa vis populiaresniu pasirinkimu tiek namų, tiek komercinių objektų savininkams. Štai keletas pagrindinių privalumų:

Greitas ir paprastas įrengimas

Ruloninė veja gali būti įrengta labai greitai, palyginti su sėjamąja veja. Per kelias valandas galite turėti veją, kuri atrodo puikiai ir yra paruošta naudoti. Tai ypač naudinga, jei reikia greito sprendimo renginiams ar norint greitai atnaujinti kiemo išvaizdą.

Momentinis estetiškumas

Estetiškumas yra vienas iš pagrindinių ruloninės vejos privalumų. Iškart po įrengimo jūsų kiemas atrodys puikiai, be jokių plikų dėmių ar netolygių plotų. Tai ypač svarbu, jei norite turėti gražią veją be laukimo.

Mažiau piktžolių

Mažiau piktžolių – ruloninė veja yra tanki ir sveika, todėl piktžolėms sunkiau įsiskverbti ir įsitvirtinti. Tai reiškia, kad jums reikės mažiau laiko ir pastangų kovoti su piktžolėmis.

Greitas atsigavimas

Greitas atsigavimas – ruloninė veja yra atspari ir greitai atsigavusi po įrengimo. Jūs galite pradėti naudoti savo veją beveik iš karto po įrengimo, nesijaudindami dėl to, kad ji gali būti pažeista.

Kur įsigyti ruloninę veją?

Norėdami įsigyti aukštos kokybės ruloninę veją, apsilankykite mūsų svetainėje Zelda. Čia rasite platų asortimentą ruloninės vejos, tinkamos įvairiems sodo ir kiemo plotams. Taip pat galite peržiūrėti mūsų kitus produktus ir paslaugas, tokius kaip vejos laistymo sistemos ir laistymo sistemų įrengimas Vilniuje, kurie padės išlaikyti jūsų veją sveiką ir gražią.

Kaip tinkamai prižiūrėti ruloninę veją?

Norint užtikrinti ilgalaikį ruloninės vejos grožį ir sveikatą, svarbu reguliariai ją prižiūrėti:

 • Reguliarus laistymas: Užtikrinkite, kad veja būtų reguliariai laistoma, ypač pirmosiomis savaitėmis po įrengimo.
 • Tręšimas: Naudokite tinkamas trąšas, kad veja gautų reikiamų maistinių medžiagų.
 • Pjaustymas: Reguliariai pjaustykite veją, kad ji išliktų tanki ir sveika.
 • Piktžolių kontrolė: Stebėkite piktžolių atsiradimą ir laiku jas pašalinkite.

Aukšta užaugintos Ruloninės vejos kokybė, tankumas ir spalvos intensyvumas

Ruloninė veja, užauginta šia technologija, pasižymi aukštu kokybės lygiu, tankumu ir gyva spalva, kurios intensyvumas yra puikus vizualinis akcentas jūsų aplinkoje.

 • Tolygumas pasiekiamas naudojant specialią sėjos įrangą, kurį sunku pasiekti veją sėjant rankiniu būdu;
 • Tam, kad veja būtų tolygi ir vientisa, naudojama speciali sėjos įranga, kurios naudojimas yra neįmanomas, bandant sėti veją rankiniu būdu.
 • Ruloninės veja po įsišaknijimo yra atspari sausrai, ji gana atspari mechaniniams pažeidimams;
 • Po šaknų įsisavinimo ruloninę veja tampa atspari sausrai ir atlaiko mechaninius pažeidimus, todėl ji išlieka graži ir tvarkinga ilgą laiką.
 • Tokio tipo veja dvejus metus praktiškai neturi piktžolių, priešingai nei sėjama veja, kurią pirmaisiais metais reikia nuolat ravėti;
 • Ruloninę veja praktiškai dvejus metus beveik neturi piktžolių, tai yra didelis privalumas palyginti su sėjama veja, kuri pirmuosius kelis metus reikalauja nuolatinės piktžolių valymo.

Veja laistoma rečiau nei sėjama veja;

Ruloninė veja reikalauja mažiau laistymo nei sėjama veja, todėl jūs sutaupysite vandens resursus.

 • Per pirmąsias tris savaites galima papildyti dirvožemį, jei atsiranda nelygumų, ir ištaisyti trūkumus;
 • Jei po vejos įrengimo pastebėsite nelygumų ar kitų trūkumų, per pirmąsias tris savaites galėsite juos pašalinti papildomai papildydami dirvožemį.
 • Valcuotos vejos nereikia nuolat tręšti, ypač iš pradžių, nes auginant veją buvo panaudota pakankamai trąšų;
 • Ruloninė veja neprisideda prie nuolat tręšimo poreikio, ypač pradžioje, nes augant buvo panaudota pakankamai trąšų.
 • Vejos klojimui reikia 8-10 cm derlingos dirvos, tačiau sėjant veją patiems, šis sluoksnis padidėja iki 20 cm.

Veją galima įrengti, turint tik 8-10 cm derlingos dirvos sluoksnį. Tačiau sėjant veją rankiniu būdu, šis sluoksnis padidėja iki 20 cm.

Ruloninės Vejos Klojimo Instrukcija

Visas Ruloninės vejos įrengimo procesas susideda iš šių technologinių etapų:

1. Vejos ploto paruošimas:

Prieš dedant Ruloninę veją, teritoriją, kurioje planuojama ją įrengti, reikia išvalyti nuo piktžolių ir pašalinti statybinius atliekas po namo statybos. Norint nustatyti vejos klojimui skirtą plotą, reikia jį apžymėti ir apjuosti virvele, tada išlyginti teritoriją, kad būtų pašalinti visi reljefo iškilimai ir įdubimai. Mažiems plotams galima naudoti lyginimo lentą.

2. Derlingo dirvožemio sluoksnio formavimas ir tręšimas:

Jei teritorijoje yra vietų, kuriose kaupiasi vanduo, būtina įrengti drenažo sistemą. Paprasčiausias drenažo įrengimo būdas yra toks: pašalinti dirvožemio sluoksnį, ant ne derlingo dirvožemio uždėti 10-15 cm storio žvyrą ir sutankinti jį, tada 10 cm storio smėlio sluoksnį ir jį taip pat sutankinti. Vietoj smėlio galima naudoti geotekstilę. Tada užpilkite 10-15 cm derlingo dirvožemio sluoksnį, kurį taip pat reikia sutankinti, naudojant 100-110 kg svorio volelį. Siekiant geriau įsišaknyti veją, pridedamos kompleksinės trąšos.

3. Vejos paruošimas prieš klojimą:

Ruloninę veją galima kloti nuo kovo mėnesio iki rudens pabaigos prieš šalnas. Nusipirkus Ruloninę veją, nereikėtų atidėlioti jos klojimo, kad nesunaikintumėte įsigytos vejos. Jei dėl kokių nors priežasčių negalite iš karto padėti visos vejos, turėtumėte išvynioti ritinius ir padėti juos pavėsyje, prireikus juos laistyti.

4. Vejos klojimas:

Ruloninę veją reikia kloti, laikantis plytų klojimo principo. Kiekviena kita eilė turėtų būti klojama su 50 proc. poslinkiu atžvilgiu į ankstesnę eilę. Veją krašte reikia klojti visus gabalus išilgai aikštelės krašto. Nepamirškite, kad vejos juostos neturėtų persidengti. Preso pagalba švelniai sutankinkite kiekvieną naują vejos eilutę. Neleiskite vaikščioti po neklotus plotus. Jei vejos kraštai yra išlenkti, nebandykite lankstyti vejos, kad sukurtumėte išlenktus kraštus, paklokite kraštus tiesiai, o tada perteklių nupjaukite sodo peiliu. Klojant ant nuožulnios plokštumos, vejos juostas reikia klojti horizontaliai. Po vejos įrengimo ją reikia gausiai palaistyti. Laistant sunaudojama 15-20 litrų vandens vienam kvadratiniam metrui, jei laistoma 2-3 kartus per savaitę.

Leave a Reply